MSD Lazer Kit (Tek Nokta Lazer)


MSD Lazer kit 2016 yılında DFS Lazer Kit üretimden kaldırıldıktan sonra DFS Lazer Kit yerine Abkant Preslerde emniyet sistemi olarak kullanılmak üzere üretilmiş Tek Nokta Lazer Parmak Koruma Güvenlik Sistemidir.

MSD Lazer Kit TX (Transmitter – Verici) ve RX (Receive – Alıcı) üniteden oluşmaktadır.

2 x OSDD Röle Çıkışı bulunmaktadır.

Alıcı ünite üzerinde yer alan ışıklı göstergeler ile lazerler kolayca birbiriyle eşleştirilebilmektedir.

Marka veya modelden bağımsız olarak her türlü hidrolik abkant prese kolayca uygulanabilir.

İlk zamanlarda abkant pres imalatçıları tarafından genellikle alt tablaya monte edilirken son yıllarda tüm makine üreticileri tarafından üst tablaya montajı yapılmaktadır. Üst tabla abkant presin hareketli parçası olduğu için üst tablaya monte edilmesi daha isabetli bir seçim olmaktadır. Böylece tablanın tüm hareket alanı boyunca etkin bir koruma sağlanarak sadece parmak ezilmesi gibi durumlarda değil aynı zamanda hareketli çenenin kol, omuz, el gibi uzuvlara çarpması sonucu oluşabilecek hasarları da engellemiş olmaktad

MSD Lazer Alta Monte Sol

MSD Lazer Alta Monte Sol

MSD Lazer Alta Monte Sağ

MSD Lazer Alta Monte Sağ

ır.

 

msd-amada-abkant-pres-alt-tabla-uygulamasi

 

Sadece MSD Lazer Kit’i tedarik edip kendi montaj aparatlarınızı hazırlayabilir ve montajını kendiniz yapabilirsiniz. Bu noktada RF Makine’den ücretsiz telefon ile destek alabilirsiniz.

 

Dilerseniz montaj ayaklarını da RF Makine’den de temin edebilirsiniz. Montaj tipine göre 2 farklı tipte montaj ayağı bulunmaktadır. Birisi alt tablaya montaja uygundur, diğeri ise üst tablaya uygun olan profesyonel tipteki bir montaj ayağıdır. Üst tablaya uygun olan bu profesyonel montaj ayağı farklı yüksekliklerde üst bıçak kullanımında yüksekliği kolayca ayarlanabilir özelliktedir, üzerinde şerit cetveli de bulunmaktadır. Bıçak değişimi için pratik üstte kilitlenme özelliği vardır. Ayrıca bu montaj ayağı herhangi bir çarpma durumunda yukarıya doğru kayacak şekilde serbesttir. Böylece bir iş kazası riskini de ayrıca ortadan kaldırmış olacaksınız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi MSD Lazer DFS Lazerin yerine daha modern elektronik malzemeler ve tekniklerle üretilmiş muadil bir üründür. Bu amaçla mekanik montaj delikleri DFS Lazer Kit ile bire bir aynı ölçülerde tasarlanmıştır. Aynı zamanda elektriksel olarak da hem DFS lazerde olduğu gibi 15V AC ile hem de daha yaygın olan 24V DC ile çalışabilmektedir.

dfs-lazer-parmak-koruma-ce-onayli

DFS Lazer yerine MSD Lazer montajı yapmanız gerektiğinde gerekli elektriksel dönüşüm bağlantı kılavuzunu RF Makineden temin edebilirsiniz.